چگونه يك جوشكار زير آب شويم ؟

در حالی که شغل غواص تجاری و جوشکاری زیر آب می تواند شغل بسيار خوبي باشد، برای همه مناسب نیست . این صنعت نیازمند تعهد کامل، ساعات كار نسبتاً طولانی، سفرهای طولانی، نگرش عالی و اخلاق کاری برتر است. اگر علاقه مند به تبدیل شدن به یک غواص تجاری و جوشکار زیر آب هستید، مهم است که برای یک شغل چالش برانگیز از نظر جسمی و ذهنی آماده باشید.

آنچه شما نیاز خواهید داشت:

حداقل شرايط مورد نياز براي دوره جوشكاري زيرآب عبارت است از: 

  • حداقل تحصيلات سيكل
  • توانایی شنا کردن
  • استعداد كارهاي فني
  • گواهینامه غواص سطح 1
  • آموزش جوشکاری در خشكي

پيدا كردن محل آموزش مناسب :

براي دريافت گواهینامه غواص صنعتي به آموزش بیشتری نسبت به گواهینامه اسپرت يا تفريخي SCUBA  نیاز است.  یک غواص صنعتي دارای گواهینامه معتبر، برای کار در محیط های صنعتی که اغلب شامل ساخت و سازهای سنگین و شرایط کاری خاص مي باشد آموزش مي بيند . غواصان تجاری آموزش های تخصصی را دریافت می کنند که به آنها امکان می دهد تا در محیط های مختلفي ازجمله سدها و پل ها تا خطوط لوله دریایی و سکوهای نفتی کار کنند.

برای تبدیل شدن به یک جوشکار معتبر زیر آب، به آموزش رسمی جوشکاری زیر آب از یک مركزآموزش غواصی صنعتي معتبر نیاز دارید و برنامه آنها بايد مطابق با استانداردهاي روز دنيا باشد . برنامه غواصي اسپرت كارآموزان را واجد شرایط نمی کند تا متخصص جوشکاری زیر آب شوند. آموزش های تکمیلی برای صدور گواهینامه مورد نیاز است. انتخاب مركز آموزش مناسب اولین قدم مهم برای فراگيري اين حرفه و دريافت گواهینامه معتبر است.

در مجتمع فني فروغ دانش تلاش شده است با بكارگيري اساتيد با تجربه و شناخته شده و همچنين فراهم آمدن امكانات مناسب آموزشي شرايط لازم براي تربيت غواصان ماهر فراهم آيد تا بتواند به سهم خود نقشي در تامين نيروي كار متخصص مورد نياز بازار كار داشته باشد.